Novinky

 přečtěte si co je nového ... 

Zahájení stavby medárny se nenápadně zpožďovalo, nejprve ve stavebním řízení a nakonec kvůli nedostatku materiálu, ale hlavním viníkem je samozřejmě koronavirus.

V té společně s profesními organizacemi lesnicko-dřevařského sektoru upozorňuje na problém dlouhodobých dopadů sucha a kůrovcové kalamity, které se v roce 2020 projevily se stejnou intenzitou jako v roce předešlém. Kvalifikovaný odhad ekonomických dopadů kůrovcové kalamity na lesní hospodářství v ČR za období 2018-2020 činí již téměř 100 miliard...

museli mít Radek, Vladan, Petr a Vašek při kácení smrků v bývalých kasárnách. Větve stromů totiž byly extrémně silné a dřevo promrzlé. S těžkými a silnými kmeny si pak musel poradit Vladan při jejich odvážení malým Vimekem.

Od roku 2014 plynule roste množství kůrovcem napadených stromů ve Volarských lesích, zejména díky sousedství s bezzásahovými zónami Národního parku Šumava. Růst dosáhl vrcholu v roce 2019, to jsme byli nuceni asanovat téměř 15 tisíc stromů, což bylo při roční těžbě přesahující 26 tisíc kubíků více jak polovina. V loňském roce, a to zejména díky...

budeme v areálu Městských lesů ve dnech 14. - 21. prosince nebo do vyprodání, pouze v pracovní dny, a to dopoledne v 7.00 až 11.30 hodin a odpoledne ve 13.00 až 15.00 hodin. Ke koupi budou opět pouze smrčky za jednotnou cenu 100 Kč za kus.